Pravda, balkony a lodžie jsou v panelácích většinou malé, ale nejsou nepoužitelné. Pokud to alespoň trochu jde, můžete si na balkoně udělat krásné posezení, i kdyby jenom pro dva lidi. Co všechno k tomu budete potřebovat a co byste si mohli na balkon pořídit, abyste si připadali spjati s přírodou?
–          Nepočítejte s luxusem, který by se dal porovnávat s terasou, to ale nevadí, protože úplně stačí, abyste si pořídili na balkon ty správné doplňky
–          Důležité je, abyste si balkon vybavili podle svých představ
–          Rozhodně nešetřete barvami! Posezení by mělo být hodně barevné a zajímavé, osvěžující v městské šedi
–          Nezapomeňte na květiny, kterými si osázet balkon, dodáte tak fádnímu balkonu přírodní vzhled
posezení na balkoně

Stačí vám úplně malé posezení s ratanovým stolíkem a židlemi. Úplně totiž stačí, abyste si v přítomnosti rostlin a světla vypili kávu a hned vám bude mnohem lépe. Nevěříte? Skutečně je to jednoduché a všechno můžete snadno získat. Stačí, když budete osobití a najdete tu správnou inspiraci.
sluneční svit
Zapomeňte na klasické květiny
Abyste vytvořili ideální náladu a atmosféru na své lodžii, je důležité vybrat ty správné květiny, které tam do květináčů zasadíte. Nejlepší je si pořídit něco, co hned neuschne vlivem velkého slunečního žáru a zároveň něco, co nebudete muset tolik obstarávat. Bude stačit, když květiny zalijete.
·         Péče o petúnie, azalky nebo muškáty je velmi časově náročná
·         Barevné květiny vyžadují velkou spoustu času a samo sebou velmi detailní péči
·         Pokud nemáte čas na takové zahradničení, je nejdůležitější právě to, abyste se cítili pohodlně s minimem námahy
Proto byste si měli na balkon pořídit sukulenty, které jsou jednoduché na opečovávání a vydrží velká vedra a sucha. Dobré jsou také okrasné trávy a kapradiny nebo chocholatice. Můžete použít i voňavé rostliny.