Jsme v polovině období, na které se těšily samozřejmě všechny děti – to období jsou prázdniny. Ať už je tráví doma, u babičky, na dovolené u moře, nebo právě na letním táboře – je to úplně jedno, hlavní je, že 2 měsíce nemusí chodit do školy. Rodičům ale mají starosti, kam s dětmi, když musí chodit do práce. Co třeba letní tábor?
hry s vodou
Vzpomínáte si na své letní tábory? Vzpomeňte si na ty každodenní ranní rozcvičky, na stavění stanu, na sbírání borůvek v lese, na prázdninové lásky, večerní táboráky, špekáčky napíchnuté na tyčkách a kytaru, na kterou se hrály známé táborové písně: ,, u stánků, na levnou krásu…“ Jojo to byly časy. Od rána do večera jsme bývali venku, v přírodě, s přáteli jsme se stýkali osobně, vymýšleli jsme různé hry, někdy i lumpárny.
Dnešní děti bohužel tráví mnoho času doma u počítače, ve virtuálním světě. S přáteli umí komunikovat pouze přes Facebook. Je to velká chyba a počítač by měl být dětem opravdu dovolen jen přiměřeně. Zkuste dětem vyprávět o tom, jaké skvělé zážitky jste si z tábora odnesli, zkuste je nabudit a navnadit. Sedněte si společně a proberte různé možné varianty.
stanování na louce
Dnes najdeme na trhu opravdu velké množství různých táborů, ať už třeba taneční, fotbalový, rybářský, pionýrský nebo tábor u moře. Můžeme hledat tábory, které se nacházejí dál od domova nebo třeba i příměstské tábory. Proberte s dítětem klidně i finanční situaci, kolik jste schopni na jeho tábor uvolnit peněz. Mluvte s ním upřímně a zapojte ho do rozhodování.
Jakmile vyberete tábor, pak už se stačí pouze připravit. Dítě se psychicky připravuje na něco nového a především něco neznámého. Pociťuje strach, obavy, nervozitu, ale zároveň se těší a pociťuje vzrušení. Psychicky se připravujete i vy. Třeba je to úplně poprvé, co bude vaše dítě tak daleko, nebo co bude v naprosto neznámém prostředí. Důležité ale je, abyste mu důvěřovali, a abyste ho podpořili. Kupte třeba dopisní papíry a pište si vzájemně dopisy. Kolikrát jste za poslední dobu dostali a četli krásný klasický dopis? Asi už dlouho ne, co? Nyní máte skvělou příležitost.
velké ohniště
Nejenže budete psát a dostávat dopis, ale ještě budete mít památku, nad kterou se za 20 let můžete zasmát a zavzpomínat právě se svým dítětem.
Jestliže již nestíháte dítě na tábor přihlásit letos, určitě o tom pouvažujte příští léto.

Nezařazené