.


Pokud se chystáte na svou první výpravu, nezapomeňte na dobré boty. Protože se nechodí po dlážděných cestách, ale terénem. Dobrého průvodce najdete na https://www.ivbp.cz/hledame-kesky.

děti

Princip hry je prostý– téměř po celém světě jsou ukryty „krabičky s pokladem“ a vaším úkolem je hledat cache – lidově kešky. Většinou jsou ukryty na turisticky zajímavých místech – krásné přírodě, vyhlídkách či památkách. Naše republika je na kešky opravdu bohatá a schránky naleznete téměř všude kolem. S největší pravděpodobností na některou narážíte každý den, jen o tom nevíte.

Na svou první výpravu budete potřebovat: mobilní telefon s GPS a digitálním kompasem • aplikaci c:geo • účet na Geocaching • tužku/propisku
Abyste mohli kešky hledat a logovat, potřebujete účet na oficiálním serveru.Vytvoření je otázkou několika sekund a je zcela zdarma. Přihlašovací údaje si zapamatujte, budete je potřebovat pro přihlášení do aplikace c:geo.
Tato aplikace nám pomocí GPS a mobilních dat rychle prozradí poklad okolo nás. Stačí zavítat do Aktivní mapy, které zobrazí kešky nejen ve vašem okolí – možnosti nejbližší se vypíše seznam keší podle vzdáleností.

Samotná keška je většinou ukrytá v plastové voděodolné krabičce. Obsahuje v sobě předměty, jako hračky, papíry, brouky apod. Vás ale bude nejvíce zajímat tzv. Logbook, tedy kniha či papír, do kterého se musí každý účastník hry, po úspěšném nalezení, zapsat.

.

keška

Prvním krokem je zapsat se do této knížky svým loginem a přidat čas a datum nalezení. Druhým krokem je zalogovat si kešku do účtu. Toto můžeme udělat i zpětně. Pokud hledáme kešky poprvé, bude tato, prvně nalezená, velkou motivací pro hledání dalších. Je pravděpodobné, že pokud zvládnete všechny nástrahy zvládnout, tato hra vás nadchne. Nejenže se dostanete do míst, o kterých jste ve svém okolí vůbec netušili, ale strávíte celé dny v přírodě. 

Geocaching – hra, která vás vytáhne ven
5 (100%)1
.