Pokud se chystáte na svou první výpravu, nezapomeňte na dobré boty. Protože se nechodí po dlážděných cestách, ale terénem. Dobrého průvodce najdete na .

děti

Princip hry je prostý– téměř po celém světě jsou ukryty „krabičky s pokladem“ a vaším úkolem je hledat cache – lidově kešky. Většinou jsou ukryty na turisticky zajímavých místech – krásné přírodě, vyhlídkách či památkách. Naše republika je na kešky opravdu bohatá a schránky naleznete téměř všude kolem. S největší pravděpodobností na některou narážíte každý den, jen o tom nevíte.

Na svou první výpravu budete potřebovat: mobilní telefon s GPS a digitálním kompasem • aplikaci c:geo • účet na Geocaching • tužku/propisku
Abyste mohli kešky hledat a logovat, potřebujete účet na oficiálním serveru.Vytvoření je otázkou několika sekund a je zcela zdarma. Přihlašovací údaje si zapamatujte, budete je potřebovat pro přihlášení do aplikace c:geo.
Tato aplikace nám pomocí GPS a mobilních dat rychle prozradí poklad okolo nás. Stačí zavítat do Aktivní mapy, které zobrazí kešky nejen ve vašem okolí – možnosti nejbližší se vypíše seznam keší podle vzdáleností.

Samotná keška je většinou ukrytá v plastové voděodolné krabičce. Obsahuje v sobě předměty, jako hračky, papíry, brouky apod. Vás ale bude nejvíce zajímat tzv. Logbook, tedy kniha či papír, do kterého se musí každý účastník hry, po úspěšném nalezení, zapsat.

keška

Prvním krokem je zapsat se do této knížky svým loginem a přidat čas a datum nalezení. Druhým krokem je zalogovat si kešku do účtu. Toto můžeme udělat i zpětně. Pokud hledáme kešky poprvé, bude tato, prvně nalezená, velkou motivací pro hledání dalších. Je pravděpodobné, že pokud zvládnete všechny nástrahy zvládnout, tato hra vás nadchne. Nejenže se dostanete do míst, o kterých jste ve svém okolí vůbec netušili, ale strávíte celé dny v přírodě.