Tržby maloobchodů za měsíc září meziročně vzrostly, a to až o 6,2 %. Procentuální hodnota tak proti srpnovým 4,8 % opět vzrostla. Informoval o tom Český statistický úřad (ČSÚ), který statistiku vypracoval. Hodnota tak už druhý měsíc za sebou stoupá, a pomalu se blíží k číslům, na kterých se pohybovala před začátkem léta, během kterého došlo k mírnému poklesu.
oblečení na ramínkách 

Kdo vydělá a kdo ne?

Podle ČSÚ si za září nejvíce polepšili obchodníci s oděvy a obuví, jejich prodeje meziročně stouply až o 22 %. Velmi dobře si vedou také obchody se softwarem a elektronikou, pozadu nejsou ani sportovní obchody. Potravinářský průmysl rovněž zaznamenal vzestup, oproti ostatním odvětvím však opravdu mírný. Podle ekonomky Komerční banky Jany Steckerové napomohlo obchodníkům s oblečením počasí. Předčasný nástup podzimu a kolísající teploty donutily lidi nakoupit si oblečení a obuv na zimu. Zároveň však podle ní stále přetrvává trend, kdy lidi rádi zaplatí i za zboží zbytné.
 vánoční nákupy

Internetové obchody

Velmi dobře si v prvním podzimním měsíci vedly i jiné typy obchodů – internetové. Prodeje všech možných druhů zboží přes internet se v Česku stávají populárním a služby internetových prodejen využívá čím dál větší procento českých občanů. I díky tomu vzrostl meziroční prodej přes internet až o 19,3 %. Z toho rovněž těží zásilkové a doručovatelské služby, kterým rostou zisky podobným tempem, jako internetovým obchodníkům.
V porovnání s Evropskou unií si Česká republika vede velice dobře. Podle Miroslava Nováka, analytika společnosti Akcenta, je důvodem hlavně rychlý růst české ekonomiky, která tento rok sílí a s ní přichází i zvyšování mzdy a nízká nezaměstnanost. Zároveň očekává podobný vývoj i ke konci letošního roku. Souhrnně by potom tržby maloobchodů za rok 2017 mohly oproti loňsku stoupnout až o 5 %.