Vodní svět nabízí spoustu možností pro děti i pro nás dospělé. Relaxaci si tímto způsobem můžeme dopřát bez jakýchkoliv výčitek. Nabízí se prostředí s teplou vodou a my tak vyžíváme ve vodních atrakcích. Protože i pohyb těla v nadnášející se vodě je určitým směrem považován i za sport. Dnešní možnosti v aqvaparku jsou velice široké. Nenabízí se jen využívání bazénů venkovních a vnitřních, kde je možné i kondičně plavat…  
 vodní park
Zajímavá volba
Velmi oblíbenými se staly masážní nebo vířivé bazénky, které doslova vybízí k odpočinku, protože také lákají svojí specifickou podstatně teplejší vodou než v běžném bazénu. Děti se nejvíce radují z dlouhých, případně i osvětlených tobogánů, různých skluzavek a malých bazénků.  A právě těmito atrakcemi si získali aqvaparky podstatnou část velkých i malých návštěvníků.
 
Welnes nabídky
Při pobytu v aqvaparku stojí za zvážení i další druhy možného welnes odpočinku.
Za zmínku stojí především saunování, které je ideální na otužování. Někde můžeme narazit i na osvěžující mentolovou saunu, která nám „protáhne“ dýchací cesty. Oblíbenými se staly i různé druhy masáží. Může se jednat o masáž celého těla nebo jen konkrétní části jako například nohou, hlavy a podobně. Výběr záleží na nás a na konkrétní nabídce. Zájem je nejvíce o typ medové, levandulové a čokoládové. Velmi podobné je to i stělovými zábaly. O naše tělo tak budou pečovat odborníci, kde se budeme cítit svěží nejen po fyzické stránce, ale i po psychické.
 alternativní medicína
Spousta akvaparků také nabízí možnost rychlého občerstvení ve vlastní restauraci. Rozšířenými službami bývají speciální programy na pohyb ve vodě. Především se jedná o plavání s miminky nebo cvičení, tedy akva-aerobik. V samotném závěru je úplně jedno jakou formu odpočinku zvolíme, důležité je si odpočinout a hlavně využít volný čas pro rekreaci. Dopřát si ten pravý oddech můžeme zcela sami nebo s rodinou. Pro návštěvu welnes relaxu můžeme zakoupit dárkové poukazy a využít je pro své blízké k narozeninám nebo k jiným příležitostem.