Krok po kroku

Jestliže jdeme do podnikání s dalšími lidmi, tak musíme mít vyplněnou a podepsanou společenskou smlouvu, protože v ní je potřeba uvést všechny společníky a také navíc jejich vklady a podíly. Bavíme se tu o společnosti s ručením omezeným, protože zde mají společníci pouze omezené ručení, což se hodí v případě insolvence. Jakmile máme tuto listinu zařízenou, tak se můžeme přesunout na složení vkladu.

podnikající muž

Stačí zde pouhá jedna koruna, ovšem je lepší dát sem nějako rozumnější částku, protože ji každý uvidí v obchodním rejstříku. V této fázi však nemůžeme jít zapsat se do rejstříku, protože nemůžeme podnikat bez živnostenského oprávnění. Těch je více druhů, takže si nastudujte, které pro Vás bude nejvýhodnější a co všechno je k němu zapotřebí. Potom už nám nic nebrání vyřešit rejstřík. Následuje přihlášení k odvodům daně, jestliže náš roční obrat přesáhne jistou částku. V současné době se nás ještě týká elektronická datová schránka.

Ready made společnost

Jestliže jste takový název ještě nikdy neslyšeli, tak to ničemu nevadí, protože princip je jednoduchý. Samotné založení se nás totiž netýká, protože se o něj postará specializovaná společnost, která se v tomto oboru vyzná, takže z právního hlediska bude vše v pořádku. My se tak vyhneme chození po úřadech a s tím spojené ztrátě času. Jak to pokračuje dále? My tuto společnost odkoupíme a provede se v obchodním rejstříku změna vlastníka, takže tím pádem je společnost oficiálně naše a my můžeme začít podnikat. Jak sami vidíte, tak tento proces není vůbec komplikovaný. Dohromady v současnosti stojí 12 000 Kč a to včetně poplatku za změny v rejstříku.

palec nahoru

Následně je už všechno na nás, protože přichází čas rozjet úspěšnou firmu, která nám bude generovat zisk. Prodej ready made společnosti je však takovou pomocnou berličkou a možná na něj budete za pár let s úspěšnou firmou vzpomínat jako na jeden z prvních kroků.