Máte-li děti, určitě se zabýváte myšlenkou využití jeho volného času smysluplně a pokud možno i kreativně a zábavně. Ne každé dítě je svým založením malý chemik nebo pianista. Možná je spíše zaměřeno na sportovní aktivity. Pokud i vy máte doma tak trochu hyperaktivní dítě a chcete jej zaujmout, může být vhodnou volbou právě bruslení na ledě. Nejspíš jste už zkoušeli in-line brusle, teď v zimním období je čas zkusit jinou variantu bruslení.
dámské brusle

Školy a kurzy bruslení

V současné době je nabídka škol a kurzů bruslení pro děti opravdu široká. Téměř v každém větším městě, kde se nachází zimní areál, je možnost i naučit své dítě umění bruslení od profesionálů, od zkušených školitelů. Tyto služby můžete využít buď na amatérské úrovni, jen tak pro potěšení a zábavu nebo můžete mít se svou ratolestí jiné plány v podobě bruslení na závodní úrovni. I to je možné a lehce splnitelné.

Výhody využití profesionálních služeb

  1. Ostřílení lektoři jsou schopni naučit bruslit děti již od čtyř let věku
  2. V kurzu nebo škole bruslení se děti snadno naučí základním i složitějším prvkům bruslení, které by rodiče při nejlepší vůli nejspíš nedokázali dítěti vysvětlit a naučit tak, aby nedocházelo ke špatným návykům.
  3. K základní výuce patří i naučit se „správně“ padat takovým způsobem, aby se dítě nezranilo.
  4. Ceny kurzů a škol bruslení nejsou nijak závratné


Doporučená výbava

Žádný koníček není úplně zadarmo, proto i u bruslení počítejte s některými nezbytnými náklady. Předně musíte dítěti pořídit samozřejmě brusle. A to takové, které budou opravdu vhodné na jeho zaměření v bruslení. Jiné brusle pořídíte malému hokejistovi, jiné zase malé krasobruslařce. K další základní výbavě alespoň pro začátek patří jistě i helma, chrániče. Při učení pádů je na místě i karimatka. Pokud však něco z uvedeného nevlastníte a peněz není nazbyt, není třeba propadat panice. Většina zimních areálů nabízí zapůjčení bruslí, helmy i chráničů.