1. Plavání

Tento sport působí velice pozitivně na vaše srdce. Nejde v žádném případě o žádnou stresující aktivitu. Pomůže vám udržet vhodnou hmotnost, zlepšuje kapacitu plic, formuje svaly a pomáhá pálit kalorie. V krytém bazénu můžete navíc plavat za každého počasí.
plavání v bazénu

2. Tenis

Během jedné hodiny tenisu spálíte 600 kalorií. Jedná se tedy o jeden z nejefektivnějších aerobních sportů. Při tenisu totiž využíváte energii sice v krátkých časových intervalech, ale za to intenzivněji: na rychlé sprinty za míčkem, otáčení do stran a při úderech.

3. Veslování

Veslováním se nejen hubne, má rovněž velmi pozitivní vliv na vaše zdraví. Stejně jako u plavání můžete tento sport vykonávat pod širým nebem nebo využít speciální náčiní a cvičit uvnitř.

4. Squash

Magazín Forbes jej již několikrát označil za jeden z nejzdravějších sportů. Zlepšuje koordinaci rukou a očí. Zvyšuje vaši fyzickou kondici a umožní vám spálit spoustu kalorií.

5. Basketball

Jedná se o velice vyčerpávající sport. Hrajete-li basketball, rozvíjíte také svou prostorovou představivost. Tento druhu sportu podporuje rozhodování a snižuje stres.
basket za soumraku

6. Jízda na kole

V květnu a červnu nastává typická cyklistická sezóna, během které se konají miliony akcí a závodů. Nemusíte se ale věnovat cyklistice na profesionální úrovni. Jezdit na kole můžete všude. Když šlápnete do pedálů, posilujete nejen tělo, ale i svůj mozek. Podle výzkumů jsou výsledky znát po pouhých třech měsících. Zkrátka duchem omládnete.

7. Jogging

Běhat nemusejí jen mladí lidé, běhat se dá v každém věku. Ti, kteří pravidelně klušou a sprintují, netrpí ani řídnutím kostí ani úbytkem svalové hmoty.

8. Volejbal

Zrychluje metabolismus, dostane vás do dobré nálady a samozřejmě se při něm i hubne.

9. Gymnastika

Tento sport vyžaduje od svých sportovců fyzickou kondici. Podporuje koncentraci fyzickou i duševní. Děti, které svůj volný čas věnují gymnastice, stimuluje k samostatnosti, představivosti a učí je reagovat na nenadále situace.