Porozhlédnete-li se dnes po našich obchodech a e-shopech, určitě tu najdete velice četnou a notně různorodou nabídku obuvi. Výrobci se na rozdíl od dob socialismu přímo předhánějí v tom, co nám nabídnou, ve snaze se nám zavděčit, a proto můžeme mít v dnešní době i přesně takové boty, jaké si přejeme. A pokud už si boty pořizujeme, neměli bychom si nezbytně kupovat jenom ty, které se nám líbí. Měli bychom brát v potaz i to, jakou obuv potřebujeme v situacích, ve kterých se ocitáme. Protože i jejich funkčnost sehrává nesporně svoji úlohu, která se nemá podcenit.

boty v blátě

Vezměme si třeba to, v kolika různých situacích se my lidé nejednou ocitáme. A jaký má nejednou význam i to, co máme třeba na nohou.
Kdybychom se dejme tomu objevili v nepatřičné obuvi na nějaké honosné společenské akci, určitě bychom neunikli nežádoucí pozornosti a velmi pravděpodobně bychom byli vyvedeni, kdybychom se objevili v nevhodné obuvi třeba na sportovišti, pak bychom neuspěli, ani kdybychom měli natrénováno víc než ostatní. A ani do přírody bychom neměli chodit jenom tak v něčem, jakkoliv tam se nemusíme obávat nějakého toho faux pas. Protože třeba právě v přírodě často nejlépe poznáme, kdo se obul správně a kdo ne.

Člověka, který si vezme na výlet do přírody trekové boty, poznáme totiž od těch ostatních velice snadno. I když už kráčí oním neudržovaným, hrbolatým, ztvrdlým i rozbředlým terénem dlouho, ani neláteří, že ho bolí nohy, ani nekulhá, ani jinak neprojevuje nespokojenost. Protože mu tu právě tato obuv prokazuje jen ty nejlepší představitelné služby a nohy se v ní cítí jako v bavlnce. Což se o jiných botách říci nedá.

kožené boty

A co z toho vyplývá? Přece fakt, že ten, kdo se rád věnuje vycházkám do přírody, do lesa, na hory a podobně, potřebuje právě tento typ bot. Nesmí ho postrádat. Protože si to chce při svých cestách užít, a to by s bolavýma nebo mokrýma nohama prostě nešlo.