Když se zamyslíme, jakým způsobem funguje virtuální kancelář, tak se dá říci, že velice obdobně jako ta klasická. Jen do ni nemusíte chodit. O poštu je postaráno, občas si dokonce můžete skutečnou kancelář či konferenční místnost zapůjčit pro vaše obchodní jednání. Chybí jen krásná sekretářka, takže podnikatelé, kteří jsou na tento fakt zatížení, mají prostě smůlu.

Adresa virtuální kanceláře

Podnikání ale není o tom jak krásná a jak ochotná je naše sekretářka. Jde o vážnou věc. Potřebujete pracovat a to tak, že hodně. Virtuální kancelář, je vhodná pro ty podnikatelé, kteří mohou svou činnost realizovat formou home office, z domu, či z odkudkoliv jiného místa. Z hotelu, vlaku, na cestách.

Na adresu virtuální kanceláře si tak jen občas přijdou vyzvednout poštovní korespondenci. Na ni nemusejí spěchat. Veškeré doručené zásilky, ať již běžné, či doporučené jsou zaregistrovány a neprodleně se majitel virtuální kanceláře informuje prostřednictvím emailové zprávy o tom, kolik dopisů mu přišlo a kdo je jejich odesílatel.

Kancelář k zapůjčení

Majitel virtuální kanceláře také může nastavit způsob nakládání s přijatou korespondencí v tom smyslu, že požádá o zasílání skenů listovních zásilek. V tom případě dojde k diskrétnímu otevření dopisů, jejich skenování a následnému zaslání ve formě souborů PDF na jeho e-mailovou adresu.

Virtuální kancelář v Ostravě nabízí ještě jednu zajímavou službu. Představte si, že sice svou stabilní kancelář nepotřebujete, ale pracujete na projektu pro váženého zákazníka. Ten projekt musíte někde odprezentovat. Vezmete ho někde do restaurace? Nebo přímo do hospody? Nebo mu dovolíte nahlédnout kde a jak žijte? Ne, nemusíte. V objektu kde sídlí vaše virtuální kancelář si jednoduše půjčíte pěknou, normální a dobře vybavenou kancelář, nebo rovnou konferenční místnost, když očekáváte, že na prezentaci dorazí více zástupců vašeho zákazníka.