Krém nanášíte několikrát denně, ale přesto to vypadá, jako by vaše pokožka vůbec nezaznamenala přítomnost hydratačního krému. Místo vděku vás trápí svěděním, nepříjemným pnutím a začervenalými místy. Zná vám to až příliš povědomě? Pak máte s největší pravděpodobností sklony k vysychání kůže. Ukážeme vám některé fígle, které skutečně na suchou pleť pomáhají!

máta eukalypt citron

Suchá pleť potřebuje spoustu péče. Nedělá jí dobře suchý vzduch nebo voda, se kterou si vůbec nerozumí. Když se o ní dostatečně nestaráte, mohou se objevit nevzhledné šupinky. Navíc vás určitě nepotěší fakt, že ženy se suchou pletí mají větší tendenci k tvorbě vrásek. Je proto klíčové vybírat si kvalitní produkty, které jsou přímo určené pro tento typ pleti.

 

Rozlišujte ovšem suchou pleť od té, která má sklony k atopickému exemu. Pokud vás pleť neustále svědí, objevují se na ní nevzhledné místa, která mají sklony k zánětům, rozhodně se nevyplácí tyto projevy podceňovat.

lžička na krém

Zapomeňte na mýdlo!

Lidé, kteří trpí na suchou pleť, by se měli vyvarovat přípravkům na bázi gelu nebo klasického mýdla. Tyto produkty totiž pokožku nadměrně vysušují. Při odličování proto vsaďte na pleťová mléka nebo velmi oblíbené micelární vody, které jsou určené pro citlivou pleť. Nezapomínejte, že i samotná voda vysušuje, na pleť jí proto využívejte jen minimálně a místo koupele si dopřejte pouze rychlou sprchu. Voda by měla být spíš vlažná, na horkou vodu rovnou zapomeňte.

 

Pokud přeci jenom nedáte dopustit na koupele, přidejte si do nich alespoň pečující oleje, které vaší pokožku krásně zjemní a zabrání vysušování během koupání.

 

Vyzkoušejte šetrné krémy z lékárny

Suchá pleť potřebuje být opravdově hýčkaná a nespokojí se jen tak s něčím. Přípravky plné chemie na ní raději ani nezkoušejte, odvděčila by se vám podrážděnou a přecitlivělou pletí. Pokud s vaší pletí chcete být za dobře, používejte na ní jen ty nejjemnější přípravky.