Ať už o to jevíme nebo nejevíme zájem, svátek Halloween se objevil už i v České republice. Je dokonce stále populárnější. Asi nikoho nepřekvapí to, že děti prostě milují různé převleky a pokud se navíc jedná o hrůzostrašné kostýmy, ty ještě zábavu zdvojnásobí. U nás se ještě zatím nerozšířil zvyk, kdy děti chodí od domu k domu pro různé dobroty. Je ale možné uspořádat pro ně takovou halloweenskou párty. Podobně může vzbudit nadšení i dětská oslava se strašidelnými motivy.

dýňové zátiší

Pokud se pro takový strašidelný večírek rozhodnete, pak byste měli myslet na to, že základem je správná dekorace. Vše by totiž mělo být hrůzostrašné. Lze toho snadno docílit.

Chybět nesmí ani tlumené osvětlení. K tomu vám mohou posloužit barevné řetězy nebo zelené a červené šátky, které jednoduše přehodíte přes lampy. Je potřeba rozmístit i svíčky a to na místa, kde by mohlo dojít k úrazu, protože by malí návštěvníci neviděli na cestu.
strašidelné převleky

Nesmí chybět ani pavučiny. Efektu můžete dosáhnout pomocí vytahované vaty. Vše může doplnit i gumový pavouk. Z barevného kartonu je možné vystříhat netopýry a lebky, které rozmístíte po stěnách.

Vytvořit můžete i vznášející se duchy a to pomocí starých prostěradel. Stylová je také vydlabaná dýně s obličejem, do které následně vložíte zapálenou svíčku.

I pro jídlo platí naprosto stejné zásady. Musí vypadat strašidelně. Barevné želé bude vypadat naprosto skvěle. Špagety s rajčatovou omáčkou lze upravit do podoby mozku.

Pokud budete vynalézaví, bude pro vás snadné vyrobit si i halloweenský kostým. Stačí pouhé šminky a prostěradlo a kostým ducha je na světě. Nebo také sukně, špičatý klobouk, zelený obličej a nakreslená bradavice a další kostým je opět na světě.
ruce s dýní

Při vymýšlení kostýmu je důležité přihlédnout k věku dětí. Nikdy není potřeba děti vystrašit až nad míru.

Zapomenout rozhodně nesmíte ani na hry. Jednou z možností je například mumifikace. Další možností je foukání duchů. Populární je i soutěž v pojídání marshmallow.