Pokud je vás více než dva a zvažujete alternativu ke klasické nemovitosti, jakou mobilní dům beze sporu je, pak jste tu správně. Máme tu pro vás výhody a nevýhody takového bydlení pro rodinu s dětmi. A jestli si to nedokážete představit, věřte, že i takhle rodiny žijí a žije se jim velice dobře.

obytný dům

Nemůžete si dovolit velký dům, nebo chcete žít více alternativně a přemýšlíte o pořízení mobilního domu? Mobilní domy jsou velice oblíbené díky tomu, že vám stačí jen malý kus země, kam tento dům můžete postavit a můžete v nich žít po celý rok. Mobilní dřevostavby celoroční https://www.top-mobilnidomy.cz/ provoz zvládají díky kvalitnímu zateplení a samozřejmě díky zdroji tepla. Tyto domy mají většinou dispozici 1+KK nebo 2+KK, samozřejmě se sociálním zařízením. Prostorů je však poměrně málo a tím pádem se opravdu nejedná o bydlení pro každého. Co je potřeba?

kuchyně

1. Pozemek

Pokud chcete koupit mobilní dům, potřebujete mít i pozemek, kam jej postavíte. Ideální je mít k dispozici pozemek ze zahradou, zahradním zázemím a prostorem pro dětské hry. Dům bude totiž tak malý, že bude jen velice náročné v něm vydržet celé dny, je vhodný spíše pro ty, co rádi tráví čas v přírodě a tím pádem jsou tam velice často. Bude se vám hodit prostor pro pískoviště, houpačku nebo i skluzavku. Počítejte také s tím, že hodně prostoru k domu vám může přinést prostorná terasa, která vám může poskytnout dostatek prostoru pro relaxaci a zároveň vám rozšíří prostor k pobytu.

mobilní dům

2. Správná dispozice

Jakmile máte pozemek, můžete začít řešit samotný dům. Ten by měl mít správnou dispozici. Pokud máte děti, je vhodnější spíše domek 2+kk, který vám poskytne prostor byť pro maličký, ale útulný dětský pokojík, díky čemuž budete mít soukromí i vy, coby rodiče. Pokoje jsou poté opravdu malé ale za to soukromí to stojí.

3. Plnohodnotná kuchyně i koupelna

Nepotřebujete troubu, ale hodit se vám bude třeba remoska. Při tvorbě kuchyně se snažte, aby byla co nejvíce plnohodnotná, i přes to že bude maličká. Stejně tak koupelna. V koupelně můžete mít klidně i vanu, ve které se můžete koupat. Nemusíte se spokojit se sprchovým koutem.