I když jsou v životě nesporně důležitější věci než peníze, rozhodně si nesmíme myslet, že by byly takové finanční prostředky něčím zbytečným, něčím, bez čeho bychom se dokázali obejít. Skutečnost je naopak taková, že peníze patří k tomu nejdůležitějšímu, co my lidé máme a bez čeho se nemůžeme a ani nechceme obejít. Kdykoliv totiž něco potřebujeme, jdeme si to koupit od někoho, kdo nám to může poskytnout, a jenom díky penězům tu máme jistotu, že si pořídíme to, oč tu stojíme. A kdyby peněz nebylo, nebylo by ani obchodování, ani naděje na to, že si někdy pořídíme třeba i to, co dnes bereme jako naprosté samozřejmosti.

kreditní karta

Díky existenci peněz tedy nestrádáme. A nestrádáme, dokud je máme ve své peněžence nebo na účtu v dostatečně hojném množství. Což je ale stav, který není nikomu z nás zaručen do nejdelší smrti. Nejednou se zkrátka stane, že ač peníze v dostatečném množství mít chceme, nemáme je. A pak si musíme volky nevolky utahovat opasek a odpírat si to, co bychom možná rádi měli a bez čeho se nejednou ani neobejdeme.

Ale jsou záležitosti, které my lidé musíme financovat bez ohledu na to, zda na ně zrovna máme peníze nebo ne. A tudíž musíme mít i jistotu, že vždy potřebné finance seženeme. A protože nejsou ničí příjmy navěky jisté, měli bychom vědět i to, na koho se lze obrátit se žádostí o půjčku, když už není vyhnutí.

karty v kapse

Pokud si chceme půjčit peníze, můžeme se obrátit třeba na příbuzné, známé, kolegy, ale také na finanční ústavy. Jenže nikde není jisté, že uspějeme. Ale jedno navzdory tomu jisté je. A sice to, že když se obrátíme na nebankovní společnost a zaujme nás tu nebankovní hypotéka Fahd.cz, máme značnou naději na to, že uspějeme a že nám tu peníze půjčí v dostatečně velkém množství a za všestranně výhodných podmínek.

A co za to? Vlastně skoro nic. Dlužník musí být jen schopen splácet a zaručit se za takové splácení zástavou nemovitosti. A pak už se nemusí trápit kvůli finanční tísni.