Pokud si děti oblíbí nějaký seriál a mají své oblíbené hrdiny, pak je chtějí mít i u sebe doma. Ať už na oblečení, v posteli na povlečení či na polštářku a dece. Také na plakátě, který si mohou vylepit v pokojíčku. Děti také mají rádi, když si mohou přečíst příběhy v knize a mít tak možnost se seznámit se svými hrdiny i v rámci čtení, pokud jde o seriál v televizi.

vlakové nádraží

V průběhu věku se oblíbenost seriálu mění, jsou ale takové, které už generaci běží a stále jsou u dětí oblíbené. Jde například o seriál o Mašince Tomášovi, který běží už desítky let. K původním dílům vznikají nové. Děj se odehrává na ostrově Sodor. Zde parta kamarádů v podobě mašinek zažívají různá dobrodružství při plnění každodenních povinností, která má každá mašinka. V nových dílech se děj přesouvá i různě po světě a děti se tak seznamují s jinými kulturami a novými kamarády z dané oblasti. Děj je pro děti poutavý a poučný. Děti mají rádi mašinky celkově, a pokud se objeví v seriálu, tak je úspěch zaručen.

mašinka na hraní

Díky velké oblíbenosti, kterou má tento seriál mnoho let a díky tomu, že má věrné sledovatele po celém světě, tak je možné sehnat různorodé produkty na kterých je Mašinka Tomáš a ostatní mašinky ze seriálu. Děti si tak mohou hrát s napodobeninami mašinek, pracovat s Mašinkou Tomáš mega bloks Masinka-tomas.cz. Vyrábějí se totiž nejenom hračky, ale také vzdělávací pomůcky pro děti. Děti si tak mohou číst příběhy, vymalovávat obrázky, stavět puzzle a učit se čísla i tvary a barvy společně se svými kamarády ze seriálu. Učení jim tak půjde mnohem snáze a budou se na ně těšit. Děti si tak nejenom pohrají, ale rozvíjejí také svoji kreativitu, procvičí si jemnou motoriku a naučí se nové dovednosti. Při aktivitách jim mohu pomoci také dospělí a díky tomu si užije zábavu celá rodina. Společně strávený čas je pro děti nelepší, a také pomáhá rozvíjet vědomosti a dovednosti.