Někdo dává přednost jednoduchosti a minimalismu, někdo zase upřednostňuje maximální rozměry a vrstvení. Někdo má vkus a jiný ne. To je normální a podle toho si i vybíráme partnery a přátele, cítíme k někomu sympatie nebo antipatie. Jedním z těchto ukazatelů je právě i to, jak se zdobíme. Nejen oblečením a šminky, ale i šperky. K těm patří třeba i piercing, který má ne každý rád a ne každý ho dokáže u partnera tolerovat. Může kvůli němu docházet i k rozkolu v rodinách, kdy se rodiče nesmíří s jednáním svých dětí, které přijdou s kroužkem v obočí nebo pecičkou v jazyku. Společnost je ale čím dál více tolerantní a podobné ozdoby vidíme i mezi populárními osobnostmi, proto nás to překvapuje stále méně a méně.
kovový náhrdelník.jpg
Většinou se nám vkus během našeho života mění. Jiné šperky se nám líbí a nosíme v pubertě a jiné kolem padesátky. Také záleží na naší peněžence, co si můžeme dovolit. Dáváme-li přednost klasickým kovům, jako je zlato, platina a stříbro, nebo si libujeme v alternativní oceli, případně upřednostňujeme kůži, dřevo, plast, či jiné materiály.
Výrobců šperků za poslední desetiletí výrazně přibylo. Mezi mladými dívkami je populární výroba náušnic, náramků a přívěsků z korálků, což se není tak těžké naučit a můžeme mít hezké dárky pro rodinu a přátele. Na různých městských trzích a akcích potkáte spoustu šperkařů a mnohé je možno koupit přes internet. Známý je třeba portál Fler, kde si každý může najít to své. Klasické šperky, které se hodí pro konzervativnější jedince a k slavnostním příležitostem zakoupíte samozřejmě v klenotnictví nebo i z různých katalogů. Výběr je opravdu obrovský.
tetované ruce s prsteny.jpg
Kdo je pověrčivý a zabývá se třeba trochu okultismem, může si pořídit šperky s jistou magickou mocí nebo tomu může alespoň věřit . Vůbec nejlepší je, když vám nějaký někdo vyrobí z lásky, ať už partnerské nebo dětské.