Co je to youtube?
Internetový portál, který slouží k sdílení a sledování videí. Uživatelé mají možnost komentovat, sdílet a hodnotit videa. Pokud ale ještě nejsou připravení jít s kůží na trh mohou nastavit video jako soukromé, tím pádem se k němu nikdo cizí nedostane. Další možností je zakázat komentování nebo hodnocení.
abstraktní hlava
Jak dlouho funguje?
Založen byl v roce 2005. O rok později si ho pod svá ochranná křídla vzal google a od té doby jsou uživatelské účty propojené. K nám se dostal až v roce 2008, kdy byl přeložen do češtiny. Česká republika se stala 22 zemí na světě a 10. V Evropě, kde byl spuštěn.
Jaké tam najdu videa?
Skoro všechna. Uděláme se krátký průřez typy obsahu, které je tu k dispozici. Začneme svlogy, tak se nazývají snímky, kdy se s vámi slečny nebo pánové dělí o svůj den. Jednoduše si vezmou kameru například na výlet a natáčí, co se kolem nich děje. Mezi děvčaty jsou oblíbené hauly. Na obrazovce k nim mluví, povětšina spíš dívka, jako ke své kamarádce a chlubí se tím, co si nakoupila. Challenge jsou jedny z nejvíce sledovaných typů. V překladu to znamená výzva a o tom obsah také je. Sníst lžíci skořice, nacpat si do pusy co nejvíc marshmallow nebo kreslit poslepu a mnohem více bláznivých úkolu natočeny v mnoha různých podání, stačí jen kliknout.
Kromě toho se můžete podívat na některé filmy, převyprávěné příběhy, poslouchat hudby, shlédnout dokumenty nebo tragické životní příběhy.
youtube v laptopu
Kdo tam natáčí?
Obecně se jim říká Youtubeři. Většinou jsou to lidé, kteří rádi mluví a jsou dost extrovertní, nebo lidé, kteří toho mají hodně co říct. Peněžní odměna se odvíjí podle počtu shlédnutí, takže s menším počtem odběratelů si z natáčení tvůrci moc peněz neodnesou. Honorář se může navýšit přijmutím spolupráce s firmou nebo vložením reklam do videa.
Shrnutí
Portál získal v roce 2010 první místo v soutěži Křišťálová lupa. Má až 200 miliard přístupů denně a každou minutu je zde nahráno kolem 300 hodin kontentu. Nemusíte se ale bát nevhodného obsahu, každé video je kontrolováno.