·         Neždímáme prádlo na příliš vysoké otáčky. Moderní pračky jsou většinou vybaveny vysokými otáčkami u ždímání proto, aby prádlo bylo co nejvíce suché, a my jsme jen dosušili na šňůře. Nevýhodou však je, že je prádlo více pokrčené.
·         Prádlo sušíme na šňůře hezky rozložené tak, aby otlaky od kolíčků na prádlo byly co nejméně viditelné.
·         Skládáme přímo ze šňůry nebo věšíme na ramínka. Pokud máme místo, bude pro nás výhodné mít u sušáku menší stolek, kde si prádlo můžeme hezky srovnat, poskládat a dát do komínku. Pak ho jen uložíme do skříně.
žehlička v ruce
Pokud dodržíme tyto tři kroky, tak věřme, že moc kousků na žehlení nám už nezbude.
Velkým moderním pomocníkem, který nám ušetří spoustu žehlení, a který si pořizují i muži, jesušička. Dnes už ji vlastní hodně domácností. Ty tam jsou doby, kdy byly sušičky moc hlučné a jejich provoz byl drahý. Pokud máme sušičku, nemusíme mít sušák, a to v panelákových bytech může být dost významná úspora prostoru. Sušičku totiž můžeme postavit na pračku.

V nabídkách z obchodů najdeme sety pračky a sušičky, což bývá levnější řešení, než kupovat každý spotřebič zvlášť. Navíc pračka musí mít předepsaný rozměr, aby se na ni mohla sušička postavit. Sušička nám ušetří také čas, který strávíme tím, že prádlo pověsíme a po usušení sundáme. Říkáme si, že je to jen chvilka, ale představme si věšet ponožky a prádlo pro čtyřčlennou rodinu.
prádlo v pračce
Prádlo může být suché do dvou hodin po vyprání a většina prádla se nemusí žehlit nebo jen lehce, protože není přesušené. Zároveň nezvyšujeme v bytě vlhkost prádlem na sušáku a prádlo nám nemůže zatuchnout. Sušením v sušičce také odstraníme veškeré chlupy a jiné nečistoty, což oceníme, když máme domácího mazlíčka. Další výhodou je, že když sušíme prádlo v sušičce, tak nemusíme dávat do pračky aviváž. To ocení zejména domácnosti s alergiky v rodině.

Sušičkamůže v některých případech nahradit i pračku. Pokud například strávíme večer v místnosti, kde se kouřilo nebo kde se připravovalo jídlo, nemusíme hned prát. Stačí využít parní cykly Refresh a všechno bude zase vonět čistotou. Navíc se ještě vyrovná případné pomačkání oděvu.