Kostarik nese plný název ve španělštině República de Costa Rica. Poprvé byla tato oblast mezi Karibikem a Pacifikem objevena a později prozkoumána španělskými conquistadory v samém počátku šestnáctého století.

kostarika

Členitá země


Prostředkem této země se táhnou tři pohoří, a to:
· Cordillera de Guanacaste
· Cordillera Central
· Cordillera de Talamanca

Tato pohoří jsou tak od sebe oddělena dvěma nížinami, jež se nacházejí na severu a na západě. Ve střední části Kostariky se potom rozkládá pánevní oblast, která nese název Centrální údolí. Právě v této centrální oblasti žije značná většina obyvatelstva země. Veliká část nížin Kostariky, které se nacházejí v okolí oceánu, je pokryta mokřinami a bažinami. V roce 2010 se zde nacházelo dvacet osm kostarických národních parků.

hora

Káva na vývoz

Kostarika byla první středoamerickou zemí, která začala do světa vyvážet své vyhlášené banány a kávu, což trvá dodnes. V devatenáctém století totiž Kostarice vládli osvícení lidé, kteří bezplatně nabídli zdejší, na živiny bohatou, půdu všem lidem, kteří se zavázali na své půdě pěstovat kávu na vývoz. A právě toto rozhodnutí později, ve dvacátém století, přineslo Kostarice stabilitu.

vodopád

Turistika

Kostarika láká turisty k poznání svého tropického podnebí, s jeho velikou rozmanitostí ekosystémů. Na Kostarice můžete objevovat:
· Nádherné písečné pláže, které jsou téměř bez lidí.
· Aktivní, ale i vyhaslé sopky.
· Přírodní horské, ale také horké prameny.
· Tropickou džungli deštného, mlžného i suchého pralesa.
· Nepřeberné množství vodopádů, jezer a lagun.
· Stáda divoké zvěře a ptactva volně žijících v přírodě.
· Značné množství zdejších rostlin a květů.
· Nepřeberné množství divokých zvířat, papoušků a jiných druhů ptactva.
· Bujnou vegetaci a mnoho dalšího.
Mimoto Kostarika nabízí také mnoho adrenalinových sportů, jako jsou:
· rafting
· jízdy na laně
· surfování a další