Štíři – život a smrt – tento motiv mají stále před očima a bude je vzrušovat až do posledního výdechu, a zcela jistě i po něm. Na první pohled bývají velmi atraktivní a ženy jejich šarm, vitalitu a energii obdivují. Jsou to nejsilněji motivovaní jedinci z hlediska sexuality a sex s nimi bude i po padesátce nesmírně vynalézavý a vzrušující. Bývají také skvělými rodiči a opatrovníky a především ochránci, málokdo si totiž troufne napadnout muže Štíra, to pak pozná, zač je toho loket, a někdy velice rázně.
výlet na plachetnici
Střelci – dobrodruh – to je to správné slovo vystihující Střelcovu osobnost. Nejsou to však samotáři jako Vodnáři, co jim stačí ke štěstí jen objevování vlastních skrytých možností. Vyžadují především svůj život s někým druhým prožít společně, a to pokud možno s opačným pohlavím. Máte-li tedy v sobě touhu poznat muže, co se pustí do podnikání, sjede divokou řeku, vyleze na Annapurnu a zvládne uvařit k večeři mistrovský fazolový guláš, pak dlouho neváhejte. Budete jeho prvním bodem zájmu.
Kozorozi– ti mají mnoho společných vlastností se znamením Panny. Jsou to lidé cílevědomí, stojí nohama na zemi a vyhledávají vztahy na celý život, pevné, niterné a založené na skutečných mravních hodnotách. Pokud nemají pochroumané sebevědomí, dokážou si vás prověřovat opravdu dlouhou dobu, než s vámi navážou skutečně hluboký vztah. Pak se však dočkáte opravdové náklonnosti. Stanou se z nich dobří otcové i milenci.
mladík na prkně
Vodnáři– ti pronikají tam, kam se jen málokdo odváží. Za hranice poznání a to jak fyzického, tak i hypotetického. Rádi však sdílí svůj život s ostatními a nezdráhají se jim nabídnout své znalosti a schopnosti ve prospěch dobré věci. Bývají vynikajícími vizionáři, mají dobře rozvinutou intuici a jejich životní styl vám může připadat neotřelý až neobvyklý. Nuda však s nimi rozhodně nehrozí.
Ryby– je to nejcitlivější znamení zvěrokruhu a to se projeví i v jejich zájmech. Najdete mezi nimi mnoho umělecky zaměřených a tvůrčích mystiků, výtvarníků, spisovatelů. Velice rádi sní a netouží po hmotném světě tolik jako po vyjádření abstraktního prostředí a svých vlastních pocitů. Rozhodně to nejsou workoholici a raději se věnují svým blízkým, než kariéře a podnikání.