Práce s pěstováním ovoce a zeleniny je namáhavá a náročná nejen na čas, ale i na fyzickou energii, a každý pěstitel má oprávněnou radost, když se mu podaří sklidit úrodu, aby se mu dřina odměnila také v zisku, který mu právem náleží a vynaloženou námahu kompenzuje. Právě proto je velmi důležité veškerou úrodu dobře uskladnit a přepravovat ve vhodných nádobách. A právě zde je mnohdy kámen úrazu, protože se může část úrody znehodnotit.

sklizeň jablek

Představte si, že jste pěstitel, a že potřebujete vaši úrodu někde prodat. Nabízí se vám přepravce, který od lokálních zemědělců úrodu vykupuje, a rozváží po obcích lidem, což je mnohdy efektivnější, než prodávat ovoce a zeleninu na trhu. Zároveň potřebuje do svého auta, např. přepravní dodávky, naložit vše tak, aby se nic nepoškodilo.

Když k tomu využijete dřevěné bedýnky, tam je riziko, že se při transportu převrhnou. Dřevo má zároveň vynikající nasákavost, takže pokud se cestou sem tam nějaká ta hruška či jablko rozmačkají, vyteče z nich šťáva a ta je vhodným kontaminantem pro hnilobu a plísně. Tím pádem se vám pak plísně mohou rozšířit i na další plody. Dřevěné bedýnky se navíc špatně čistí, vynaložíte pak spoustu času, námahy i vody na čisticí proces, mnohde neefektivní.

ovoce a zelenina

Zkuste to raději s přepravkami plastovými Schoellerallibert.com. Vyrábí se speciálně pro tyto účely a jsou vhodné jak k uskladnění, tak i k transportu. Velmi dobře se na sebe skládají do výšky tak, že se nepřevrhnou, a perfektně sedí v transportním vozidle. Mohou se využít pro všechny dopravní prostředky včetně lodí, vlaků a letadel.

Plastová přepravka se výborně čistí od prachu, zeminy, ovocných šťáv a slupek, plast není nasákavý a je samozřejmě zdravotně nezávadný, tudíž nekontaminuje plody žádnou chemickou látkou. Můžete je použít jak na jahody, tak i na cibuli. Budete mít zkrátka v ruce mnohem sofistikovanější přepravní box, než výrobky tohoto typu z dřevěného masivu.

Nezařazené