V letních měsících je příjemné mít bazén na své zahradě a chodit se koupat kdykoliv, kdy se vám bude chtít. Je skvělé, že můžeme jít ráno anebo odpoledne či večer, nic nás to nestojí a máme to hned u domu, ale pokud jste ještě bazén nikdy neměli, tak dbejte bezpečnostních prvků a také dbejte na to, abyste měli všechno potřebné pro jeho instalaci. Základními věcmi je rozhodně zpevnění plochy, na které bude ležet. To samozřejmě platí v případě, že budete mít nadzemní typ, který právě na povrchu země leží.

Podložka pod bazénzařídí, že budete mít dno chráněné proti poškození.
a. Nejprve je však důležité, abyste zpevnili zeminu, část jí vykopali, odstranili ostré předměty, kameny a podobné nežádoucí materiály, pak zde nasypali písek a až na to se pokládá právě tato geotextilie, která bude chránit celé dno, ale také pomáhat, aby se vám zde nevytvářela plíseň či nemnožily mikroby.
b. Má totiž speciální účinky, které nezadržují vlhkost, ale propouští vodu, přičemž je celá geotextilie pevná a odolná proti poškození. Dno bazénu se totiž velice snadno může roztrhnout a to hlavně z toho důvodu, že pořádně nevyčistíte zeminu od kamínků či větších kamenů. Občas se zde může objevit také nějaký nepatřičný nebo ostrý předmět, což je samozřejmě také nežádoucí, proto je nezbytné, mít zpevněný povrch, ale také kvalitně podložený.
c. Existují různé velikosti, takže si jistě vyberete.

Nikdo si přeci nepřeje, aby mu nepatrná skulinka či trhlinka na dně vaší plachty bazénu způsobila mnohem více škody a vy jste tak museli všechnu vodu vypouštět nebo složitě zacelovat podobnou díru, která se lehce může proměnit v hlubší problém. Pokud si toho všimnete zavčasu, tak to lze ještě dobře řešit, horší je to však v případě, že si nevšimnete ihned!

Dlouhá životnost podložky zajistí, že si budete moci letní radovánky užívat dlouhou dobu.