Reklama, marketing a sdílení. Tohle všechno je pro vyhledávání na internetu velice důležité. Z toho důvodu vás tato společnost sleduje. Dívá se, které videa vás zajímají, co hledáte a co vás zajímá. Je to podstatné zejména pro personalizovanou reklamu, která se vám potom objevuje na sociálních sítích, ve vyhledávači, na YouTube a dalších stránkách.
slovo hledat

Jaká data poskytujete, aniž byste o tom věděli?

Důležité je především říct, že Google nedělá nic nezákonného. To, že o vás sbírá informace není v rozporu se zákonem, protože k tomu dáváte souhlas během instalace a nastavení. Co všechno o vás ví společnost s nejnavštěvovanějším prohlížečem?

Zajímají je:

  • aplikace, které stahujete, používáte a hledáte v obchodě Play,
  • polohu podle GPS v mobilním telefonu,
  • pojmy vyhledávané na internetu, videa na YouTube apod.,
  • prokliknuté reklamy a
  • hlasové záznamy z vyhledávání, stejně jako z Assistenta a Google Home.

Smažte vše, co tam nechcete

Na stránce myactivity.google.com si můžete upravit nebo smazat cokoli nechcete, aby společnost viděla. Nejsou to veřejné údaje, vidíte je pouze vy a majitel této platformy. Upravit můžete své účty na počítači, mobilním telefonu i v případě chytrého asistenta.

Musíte ale počítat s tím, že se může zhoršit používání jejich služeb. Vzhledem k tomu, že se tímto způsobem učí nejen vašemu vkusu a zájmům, ale také používanému jazyku. Využívá k tomu zejména zvukových záznamů, díky kterým se zlepšují v porozumění vašeho hlasu. Smazáním všeho nebo i určitých částí se může zhoršit celkové využívání jejich produktů.
obrázky na monitoru
Možná si to nemyslíte, ale i personalizované reklamy a cílený marketing pro vás může být přínosný. Když totiž budete něco znovu hledat, nebo uvažovat o koupi určitého produktu, tak vám poskytnou tipy na dodavatele bez toho, aniž byste to museli složitě hledat. Poskytnou vám tipy na dodavatele a možná i produkty, které k životu potřebujete, ale samotné by vám na mysl nepřišli. A můžete se tak dozvědět i o produktech či službách, které rádi využijete nebo si pořídíte a možná ani nevíte, že něco takového existuje. Navíc si můžete užít spoustu legrace s prohlížečem.